Boğaziçi eylemleri meşru mu, protestolar nasıl bitecek? – Teke Tek

Sorulmayanların sorulduğu, sadece gerçeklerin konuşulduğu ekran klasiği Teke Tek…

“Bu sistem doğru bir sistem değil ama doğru uygulanabilirdi. Atananlar siyasi bir partinin taraftarı olmayabilirdi. Bu rektörler muhalif kimliğiyle tanınmıyor. Dolayısıyla Türkiye’yi temsil etmiyor” Teke Tek’te Prof. Dr. Ümit Özdağ, “Siyasi kimlikli” rektör tartışmasını yorumladı

Teke Tek’te CHP’li Gürsel Tekin: “Toplumsal eylemlerde kontrol dışı insanlar olabilir ama bunu tespit etmek artık çok kolay. Bu tepkileri alkışlamak gerekirken, tartışmanın mantığı yok. Atanan rektör rahat görev yapamayacak. İstifa etsin”

“Keşke tek sorunumuz rektörlük seçimi olsa… Bu tartışmaların bitmesi için rektörlüğün çekici olmaktan çıkarılması lazım. Yoksa hangi iktidar gelirse gelsin konuşmaya devam ederiz” Teke Tek’te Prof. Dr. Mehmet Şahin, “Siyasi kimlikli” rektör tartışmasını yorumladı

Teke Tek’te Prof. Dr. İlyas Topsakal: “Rektörlük dünyada da çok kıymetli bir makam. Günümüzde rektörün değerli olmasının nedeniyse; hem atama hem de akademik anlamda çok büyük yetkilerinin olmasıdır”

Siyasetteki “Boğaziçi” tartışması nasıl sonuçlanacak?
Cumhur ve millet ittifakı yeniden mi şekilleniyor?
Yunanistan’ın “diyalog” çağrısı geri adım sinyali mi?
Biden, Suriye’de PKK/YPG’yi destekler mi?

Fatih Atlaylı soruyor; İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Akademisyen Prof. Dr. İlyas Topsakal ve Siyaset Bilimci Prof. Dr. Mehmet Şahin yanıtlıyor.

Erişilebilirlik Araçları